Stretnutia rodákov 2009/2011 - RADOBICA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Stretnutia rodákov 2009/2011

KULTÚRA > Obecné podujatia > Stretnutia rodákov

14.5.2011
Stretnutie po 58-ich rokoch od ukončenia ZŠ v RADOBICI
Krásna tradícia stretávok spolužiakov prináša všetkým zúčastneným nezabudnuteľné zážitky. Stretnutia po rokoch sú vždy dojemné, veď často svojich najbližších priateľov zo školských lavíc nestretneme celé roky.Krásna bola aj stretávka, ktorú po 58-ich rokoch zorganizovali žiaci našej základnej školy v Radobici.
Päťdesiatosem rokov uplynulo odvtedy, ako pätnásť deviatakov poslednýkrát prekročilo prah školy, rozišli sa do sveta, aby si splnili svoj cieľ, a začali si budovať vlastný život. V tom čase nebolo ľahké ísť študovať, mnohí rodičia na štúdium svojich detí nemali peniaze. Aj napriek tomu mnohí, vďaka rôznym štipendiám, vytúžený cieľ dosiahli. Z pätnástich žiakov sa stali dve učiteľky, jeden profesor, docent na ekonomickej univerzite, dvaja vojaci z povolania vo vysokých funkciách a jeden farmaceut. Žiaľ, piati spolužiaci sa tohto stretnutia nedožili. V malebnej dedinke Radobica skupinku prijal starosta obce Stanislav Bartoš a bývalí spolužiaci sa zapísali do pamätnej knihy. Pri malom občerstvení a programe hudobného súboru Bukovianka spomínali a rozprávali sa až do večera, pričom dospeli k záveru, že hoci sú vekom starší, duchom ostali mladí a mnohí ešte s optimizmom hľadia do budúcnosti, zabúdajú na choroby a riadia sa heslom „Dokonalá mladosť začína v zrelom veku.“


  
 

Foto : PETER FRANC

FOTOGALÉRIA

______________________________________________________________________________________________________________________
12.9.2009
Stretnutie po 45-ich rokoch od ukončenia ZŠ v RADOBICI
Krásna tradícia stretávok spolužiakov prináša všetkým zúčastneným nezabudnuteľné zážitky. Stretnutia po rokoch sú vždy dojemné, veď často svojich najbližších priateľov zo školských lavíc nestretneme celé roky. Až na stretávke sa dozvieme, kto sa vydal, oženil, rozviedol, kto má deti, kto už aj vnúčatá, kto kde pracuje a akým smerom sa vlastne rozbehli všetky naše detské lásky a priateľstvá na život a na smrť... Taká krásna bola aj stretávka, ktorú po 45-tich rokoch zorganizovali žiaci našej základnej školy v Radobici.

 

Foto : PETER FRANC

FOTOGALÉRIA

 
webmaster@radobica.sk

Aktualizované

TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky