Sadenie mája 2007/2008 - RADOBICA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Sadenie mája 2007/2008

KULTÚRA > Obecné podujatia > Sadenie mája

30.4.2008
Sadenie mája 2008
Sadenie mája v Radobici
Obecný úrad Radobica v spolupráci so ZŠ Horná Ves, speváckou skupinou Bukovinka, speváckou skupinou Kmotríkovci z Hornej Vsi a za pozornosti širokej verejnosti zorganizoval v predvečer prvého mája v centre obce tradičné stavanie mája. Na priestranstve pred obecným úradom sa účinkujúci predstavili početným divákom peknými tancami a spevmi, čerpajúcimi námety z tradícií nášho národa. Ich vystúpenie potešilo všetkých prítomných. Diváci odmenili vystúpenie potleskom a obecný úrad deti zasa sladkou čokoládou.

    

Foto : PETER FRANC

FOTOGALÉRIA

___________________________________________________________________________________________________________________________________________
30.4.2008
Sadenie mája na Cerovej
Účinkujúci a starostka nezabudli ani na občanov osady Cerová a Máj bol vztýčený aj pred turistickou ubytovňou.

 

Foto : PETER FRANC

FOTOGALÉRIA

______________________________________________________________________________________________________________________
30.4.2007
Sadenie mája 2007
Sadenie mája v Radobici a na Cerovej
Voľakedy bolo v našej obci milou a dlhé roky udržiavanou tradíciou stavať dievkam súcim na vydaj Máje. Postupom času sa tradícia zamilovaných mládencov zmenila na tradíciu obce, to znamená, že namiesto niekoľkých májov stál v obci jeden - stavaný ako symbol prichádzajúcej jari. K tejto tradícii bol pripojený aj kultúrny program a spojitosť oboch každoročne priláka mnoho obyvateľov na túto milú kultúrnu udalosť. V našej obci sa už niekoľko rokov stavia Máj pred obecným úradom. Po slávnostnom vztýčení Mája všetkých návštevníkov privítala a prihovorila sa im pani starostka obce. Slávnosť pokračovala kultúrnym programom pre asi 60 zúčastnených. V úvode sa s niekoľkými piesňami predstavil ženský spevokol BUKOVINKA a po ňom aj deti zo ZŠ zaspievali a zatancovali na ľudovú nôtu, za čo zožali zaslúžený potlesk. Účinkujúci a starostka nezabudli ani na občanov osady Cerová a Máj bol vztýčený aj pred turistickou ubytovňou.  

    

Foto : PETER FRANC

FOTOGALÉRIA

 
webmaster@radobica.sk

Aktualizované

TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky