Deň Medzihoria 2011 - RADOBICA

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Deň Medzihoria 2011

KULTÚRA > Obecné podujatia > Deň Medzihoria

18.6.2011
DEŇ MEDZIHORIA - RADOBICA 2011
Mikroregión Medzihorie vznikol dňa 4.9. 1998 ako zväzok obcí Horná Ves, Oslany, Radobica, Veľké pole a Veľké Uherce. Územie mikroregiónu je vymedzené hranicami katastrálnych území jednotlivých obcí. Nachádza sa na rozhraní Trenčianskeho a Banskobystrického kraja, na rozhraní okresu Prievidza (obce Horná Ves, Oslany, Radobica), Partizánske (Veľké Uherce) a Žarnovica (Veľké pole). Hranica mikroregiónu prechádza hrebeňmi pohoria Tríbeč a Vtáčnik, územím rozhrania dolnej Nitry a Hornonitrianskej kotliny.

    

Foto : PETER FRANC

Tento rok táto milá povinnosť pripadla na obec RADOBICA. Usporiadatelia spolu s poslancami OZ na čele so starostom obce PhDr. STANISLAVOM BARTOŠOM Csc. sa tejto úlohy ujali naozaj zodpovedne. Program dňa bol úž tradične naplnený až do neskorého večera. Od rána na miestnom ihrisku prebiehal futbalový turnaj za účasti šiestich mužstiev, na strelnici strelecké preteky mužstiev, nechýbala tradičná pešia turistika cez tri chotáre a cykloturistické preteky. Po oficiálnom otvorení nám folklórne zoskupenia z každej obce predviedli svoje spevácke umenie. Bolo nám cťou privítať aj pozvaných hostí PaedDr. Jozefa Božika, PhD.,nášho rodáka Vlada Franca zo slovenské rozhlasu ,starostou zúčastnených obci ,predstaviteľov OZ Medzihorie a Dušana Grúňa,ktorý nám spríjemnil večer svojim spevom . Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie.
Večer pokračoval tanečnou zábavou so skupinou AMADEO v kultúrnom dome. Návštevnosť podujatia milo prekvapila asi všetkých a je dôkazom ,že ľudia žijúci v mikroregióne MEDZIHORIE si určite rád zachovajú túto tradíciu organizovania DŇA MEDZIHORIA.

Výsledky súťaže štvorčlenných družstiev v streľbe z ľub.malorážky v leže 15 rán

pozri video....  

FOTOGALÉRIA


Pozvaní hostia

Vystúpenia

Vyhodnotenie

Detské atrakcie

Športové podujatia

Ostatné

 
webmaster@radobica.sk

Aktualizované

TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky